Idealna długość penisa

Chyba każdy mężczyzna zastanawiał się kiedyś, czy jego penis jest wystarczająco duży i długi, aby sprawić przyjemność swojej partnerce. Jeśli Ty także używasz linijki, aby ocenić swoją męskość, z pewnością nie jesteś w tym sam. Jaka jest idealna długość penisa i czy w ogóle coś takiego istnieje?

Satysfakcja z penisa

Istnieje wiele naukowych badań, które skupiają się na korelacji rozmiaru penisa z kobiecą satysfakcją ze stosunku. Mężczyźni, którzy są niezadowoleni lub nawet nieszczęśliwy z powodu wielkości ich penisa nie są rzadkością. W rzeczywistości, jedno z badań przeprowadzonych na grupie 200 mężczyzn dowiodło, że aż 68% z nich nie jest usatysfakcjonowanych z tego, co dała im Matka Natura. Idealna długość penisa, która zadowoli każdą kobietę, to marzenie wielu panów. Czy rozmiar rzeczywiście ma aż takie znaczenie?

Rozmiar penisa a przyjemność kobiety

Pamiętaj, że rozmiar penisa to nie jedyna nie rzecz, która decyduje o sprawności seksualnej mężczyzny. Jedynie 20% wszystkich kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm jedynie dzięki seksowi penetracyjnemu. Dlatego rozmiar penisa nie jest najważniejszą kwestią życia łóżkowego.

Wszystkie kobiety mają różne upodobania i podatności na bodźce w sferze erotycznej. Dlatego idealny rozmiar penisa, to kwestia bardzo indywidualna. Jednak w badaniu opublikowanym w 2012 roku dowiedziono, że kobiety preferujące głęboką penetrację pochwy, o wiele częściej doświadczają orgazmów pochwowych. W ich przypadku, dłuższy rozmiar penisa partnera ma zauważalny wpływ na kobiecą przyjemność. Badacze nie podali optymalnego rozmiaru członka, jednak zasugerowali, że musi być on większy, niż przeciętny.

Jaki jest średni rozmiar penisa?

 Badania na ten średniej długości członka są przeprowadzone dość regularnie. Zauważalne różnice między nimi wynikają z metodyki ich przeprowadzenia. Kontrolowane badania laboratoryjne dostarczają innych wyników, niż wywiady środowiskowe, co tylko podkreśla fakt, jak wielkie znaczenie dla mężczyzn ma długość ich penisa. Kliniczne badania w Polsce wskazują, że średnia wielkość jest 3-4 cm mniejsza, niż wynika to z badań opartych na ankietach. Jak nad Wisłą w rzeczywistości wyglądają te liczby?

  • Średnia długość w stanie wzwodu – 14,29 cm.
  • Średnia długość w spoczynku – 9,16 cm.

Liczby te pozostają w zgodzie z wieloma innymi badaniami wielkości prącia (kontrolowanymi laboratoryjnie), które nastąpiły później. Powyższe wyniki dotyczą penisów Polaków. A jak to wygląda na świecie? Średnia wielkość penisa biorąc pod uwagę wszystkie kraje świata to 13,12 cm.

Badanie preferencji rozmiaru penisa wśród kobiet

W ankiecie przeprowadzonej wśród 50 000 mężczyzn i kobiet, aż 85% przedstawicielek płci żeńskiej zaznaczyło, że są całkowicie zadowolenie z wymiarów penisa swojego partnera. Zadziwiającym może być fakt, że w tej samej ankiecie prawie połowa mężczyzn zgłosiło niezadowolenie z rozmiarów swojego członka. Otrzymane wyniki sugerują, że męskie obawy dotyczące niewystarczającej długości penisa są w większości przypadków nieuzasadnione.

Jednak zapewnienie zadowolenia, a idealna długość penisa, to dwie odrębne kwestie. W innej ankiecie, niektóre kobiety zasugerowały, że wolałby jednorazowy stosunek z mężczyzną posiadającego dużego członka, niż ze swoim partnerem, który może pochwalić się jedynie przeciętnym rozmiarem. W interesującym badaniu dotyczącym preferencji łóżkowych heteroseksualnych kobiet, badana grupa została poproszona o wybranie modelu 3D penisa z szeregu różnych wariantów bez podanych rozmiarów. Na grupie 75 kobiet w wieku od 18. do 65. lat, wskazano, że idealna długość penisa w zwodzie to 16 cm, co może być dość zaskakującym wynikiem.

Warto nadmienić, że w innych badaniach polegających na ankietach, długość idealnego rozmiaru penisa znacząco różni się wśród różnych krajów. Okazuje się, że Polki – zaraz po Austriaczkach – mają największe wymagania w Europie co do rozmiarów członka. Według naszych Pań, idealna długość penisa to w uśrednieniu 17,3 cm. Brytyjki są pod tym względem najmniej wymagające. W ich przypadku, to 14,2 cm.

Translate »

Member XXL: Buy 3 Items and Get 3 Free!

X